вівторок, 30 липня 2019 р.

ОЧИЩЕННЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ - № 3 липень 2019

Судячи по тому, який супротив чинили органи влади зверху, дострокові вибори Президента і Парламенту все ж відбулися. Коли журналісти запитали Президента В. Зеленського під час зустрічі після перемоги партії «Слуга народу» на виборах до Парламенту, як швидко почнеться очищення знизу, себто, коли стануть можливими перевибори в місцевих радах, він відповів: «Невдовзі, як запрацює новий склад Верховної Ради».Як відомо з повідомлень ЦВК, партія «Слуга народу» вже набрала понад 250 депутатських місць (за списками і мажори-тарниками), що досить для прийняття таких рішень. Місцеві депутати, як і колишня більшість у Верховній Раді, теж настільки підірвали свій авторитет серед виборців, що тільки 2 із 42 депутатів Білоцерківської міськради (Дашкевич М.В. (Самопоміч) і Кошель В.О. (Свобода) осмілились виставити свої кандидатури на парламентських виборах. Не дивно, що вони не перемогли. Найбільше набрали голосів не місцеві депутати, а представники громадськості (див. таблицю на стор. 1). Навіть такий досвідчений депутат ВР, як Хвича Мепарішвілі, котрий спочатку був серед прохідних, посів лише 5 місце. Здала свої позиції і місцева організація ВО «Батьківщина». Тут теж не знайшлося сміливця виставити свою кандидатуру. Довелося запрошувати іногороднього– Браславського Р.Г. 
Лише перед виборами він зміг організувати декілька акцій, виступи танцювальних груп перед дітьми. Але цього було замало, щоб зацікавити виборців у його перемозі. Тож настав час задуматися місцевим депутатам перед достроковими міськими виборами. А ще рекомендуємо проглянути депутатські рішення за каденцію нинішньої міськради: чи не буде за них соромно, чи виконані вони, чи досягнуті плановані результати?
Зокрема, так і не прийнята Програма розвитку пасажирського транспорту, є проблеми з перевезенням маломобільного населення, незрозумілими лишаються тарифи на комунальні послуги і пасажирські перевезення (особливо пільгових категорій), плату за землю для ОСББ. Дуже важлива громадська ініціатива впровадження механізму соціального замовлення (себто, вирішення соціальних проблем міста силами громадських організацій за бюджетні кошти) гальмують місцеві чиновники на чолі з Г. Диким. При мовчазному спогляданні депутатів міськради, які спочатку схвалили рішення про фінансування відповідної цільової Програми у 900 тисяч гривень. На бюджетній сесії у грудні 2018 року вони ж ледве затвердили 100 тис. грн. І тих міські чиновники не бажають виділяти переможцям конкурсу. Як бачимо з таблиці та пропозицій громадськості,– хто щоденно працює з виборцями, той найближчий до перемоги.
Михайло Салівон, член Національної спілки
журналістів України,
голова ГО «ГІПС»

Немає коментарів:

Дописати коментар